In negen museumzalen word je meegenomen op een tijdreis door een monumentaal pand. Je waant je in een andere eeuw in de historische keuken en de protectorenkamer. Wie mochten hier komen?
In de refter -de oude eetzaal van de weesmeisjes- sta je oog in oog met een kolossaal drieluik. Wat doet dat ding hier?
In de kelder met de oude gewelven zie je wat de kinderen in hun vrije tijd deden. Doe ook mee!
In de spinzaal ontmoet je Elisabeth van Culemborg. Wie was zij?
Op de slaapzaal kan je van de weeskinderen zelf horen hoe ze terugkijken op hun tijd in het weeshuis. Een bezoek aan tuin die naast het weeshuis ligt, is een mooie afronding van je bezoek.
Rondleiding
Wil je meer horen over het weeshuis? Boek dan een groepsrondleiding door het museum. Eén van onze gidsen vertelt jullie alles over het gebouw en de geschiedenis. Vraag je rondleiding minimaal twee weken van te voren aan zodat we tijd hebben om een gids voor je te vinden. De duur van een rondleiding is ongeveer 1 uur. We houden een maximale groepsgrootte aan van 20 personen. De kosten zijn € 65,00 exclusief toegangstickets. Informatie en reserveren: info@weeshuismuseum.nl.
Families en kinderen
In het museum is van alles te doen voor families en kinderen. Speel het dobbelspel, verkleed je als wees en ontdek nog veel meer.
Stadswandeling
Maak je bezoek aan Culemborg nog completer met een stadswandeling door de historische binnenstad van Culemborg.
Het Weeshuismuseum heeft vier programma’s ontwikkeld voor het basisonderwijs. Deze zijn afgestemd op de kerndoelen en de historische canon van Nederland. Elk programma bestaat uit drie lessen:
Je kunt er ook voor kiezen om alleen de les in het museum te doen. Culemborgse basisscholen kunnen via de Brede School Culemborg deelnemen aan de lessen.
...
© 2025 - alle rechten voorbehouden - gebouwd door WISCH - Privacyverklaring - Huisregels